niedziela, 10 lipca 2016

Aleksandra i Jacek Pawliccy - SIEDEM RAZY ŚWIAT


   Książka jest przygodą opowiedzianą przez małżeństwo, która zabiera czytelnika do najodleglejszych zakątków świata. Początek tej niezwykłej podróży zaczyna się w Nowej Zelandii, do której dwójka podróżników udaje się w celu zrobienia sobie tatuażu. Pierwszy rozdział książki nie przedstawia wyłącznie historii wyboru rysunku na ciele, a następnie poddania się autorów bolesnemu zabiegowi. W przeciwnym razie mogliby poddać się temu procesowi w dowolnym miejscu na świecie, a jednak nie bez przyczyny wybierają właśnie Nową Zelandię. 
 Dalej poznajemy m.in. spotkanie podróżników z gorylami mające miejsce w Ugandzie, czy ich wizytę na Kostaryce, która wiązała się z poznaniem niezwykłych zachowań oraz trybu życia leniwca.  Książka zabiera także czytelnika m.in. do Namibii, w której dochodzi do spotkania z kobietami Himba, które pomimo upływającego czasu pozostają wierne tradycji, w przeciwieństwie do mężczyzn tej grupy etnicznej. Z lektury dowiadujemy się także czym jest "zielona gorączka" lub "gorączka zielonego złota", która występuje w USA, Kolorado.
     Książka SIEDEM RAZY ŚWIAT jest podróżą dookoła świata. Pozwala ona poznać i zbliżyć się do egzotycznych miejsc, w których czas biegnie wolniej. Z ciekawością, ale i z pewną zazdrością czytelnik przewraca kolejne kartki książki, które wiążą się z chęcią poznania kolejnego zakątka na świecie, do którego udają się podróżnicy.