niedziela, 9 października 2016

Piotr Litka/ Bogdan Michalec/Mariusz Nowak - POLSKIE Archiwum X, Tajemnicze zaginięcia. Nowatorskie metody. Mordercy schwytani po latach.Polskie Archiwum X to książka o krakowskiej jednostce policyjnej. Jednostka ta została powołana w celu rozwiązywania zbrodni, których nie udało się wyjaśnić przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Sukcesy odnoszone przez Archiwum X głośno są komentowane w mediach, również w książce zostały opisane zagadki kryminalne, nad którymi pracowali krakowscy policjanci z Archiwum X. Oprócz samych historii zbrodni, opisane tutaj zostały również  mechanizmy, jakimi kierują się śledczy w celu ustalenia osoby lub osób winnych. I nie chodzi tu o praktyki, jakie są prezentowane przez amerykańskie seriale, w których na podstawie guzika w trawie ustalany jest sprawca, lecz o sposób myślenia czy analizę zachowania mordercy, która po zbrodni ulega zmianie.  
Książka, jest dla wszystkich, którzy interesują się rozwiązywaniem kryminalnych zagadek i chcących poznać metody, zapewne przedstawione w książce tylko w sposób częściowy, jakie stosują policjanci w celu ustalenia sprawcy. Polskie Archiwum X to niekoniecznie książka do poduszki lub na samotny wieczór, ponieważ historie w niej opisane są "mrożące krew w żyłach"  a przez to, że wydarzyły się naprawdę, wywołują u czytelnika jeszcze większe przerażenie. 
Polskie Archwium X pozwala zapomnieć o codziennych troskach, zabiera nas jednak do mrocznej rzeczywistości, która jest tak blisko nas. 

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie trafi na moją półkę. :D

    www.chroberfoto.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa recenzja, zaczynam szukać książki.

    OdpowiedzUsuń