poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Jonas Winner - CELA

Dzisiaj na blogu mała odmiana, tym razem chcę Wam przybliżyć inny gatunek niż dotychczas. Przyszła bowiem pora na thiller 😱, którego premiera będzie miała miejsce w dniu 26 kwietnia 2017r.

Książka zatytułowana jest CELA (ma ona na okładce charakterystyczny wilk do mięsa), a autorem jest niejaki Pan, który nazywa się Jonas Winner.

Krótko o treści: głównym bohaterem książki jest małoletni chłopak, który wraz z rodziną przeprowadza się do starej willi w Berlinie. I tak pewnego dnia zwiedzając zakamarki posiadłości dociera do starej piwnicy, w której uwięziona jest dziewczynka, za wszelką ceną postanawia jej pomóc. Wracając jednak następnego dnia miejsce, w którym uwięziona była dziewczynka jest puste, a chłopiec o jej porwanie i przetrzymywanie podejrzewa swojego ojca. 

Na kolejnych kartach książki cała "akcja" rozgrywa na próbie dodarcia do prawdy przez głównego bohatera i na trochę takiej wojnie podjazdowej pomiędzy nim a ojcem. Brzmi banalnie? nic z tych rzeczy książka jest naprawdę świetna. Całe te rozgrywki, jakie chłopiec toczy z ojcem, a do tego dochodzą jeszcze relacje z bratem i nietypowo zachowującą się opiekunką, powodują i książkę naprawdę się pochłania. 

Książka może nie tyle trzyma w napięciu co bardzo oddziałuje na psychikę czytelnika. I w dodatku te dziwne i podejrzane relacje rodzinne tylko potęgują jeszcze większą ciekawość co znajduje się na dalszych kartach książki. W pewnym momencie autor stworzył taką atmosferę, iż rodzi się w głowie pytanie  kto tak naprawdę jest tu zły. No a koniec.... jest tak zaskakujący, że dla mnie to mistrzostwo. 
Jeśli więc macie ochotę na taką trochę grę psychologiczną z trudnym do przewidzenia zakończeniem to książka CELA jest idealna.